Apie projektą

Naujienų portalas lrytas.lt subūrė Lietuvos interneto trolių svajonių komandą. Prie skaitytojų mylimų ir liaupsinamų apžvalgininkų Andriaus Užkalnio ir Romo Sadausko-Kvietkevičiaus prisijungė komikai Algis Ramanauskas, Justas Mamontovas, Rimas Šapauskas ir aktorė Gabrielė Malinauskaitė. Jie kurs nepaprastai rimtą analitinę laidą „Aktualai“. Ji bus transliuojama per populiariausią šalyje interneto televiziją tv.lrytas.lt.

Aktualai

Nuo rugsėjo 2 dienos mūsų skaitytojai gaus dar daugiau išsamių žinių. Kiekvieną vakarą apie svarbiausias šalies naujienas pasakos ne tik TV laidos „Reporteris“ žurnalistai, bet ir „Aktualų“ personažai.

„Ar kiekvienas siužetas bus susietas su dienos aktualijomis? Nebūtinai. Jeigu rytais matysime, kad įvyko kažkas paminėtino, tai, žinoma, mes tai ir paminėsime. Bet nebūtinai taip bus kiekvieną dieną. Jeigu nebus nuotaikos ar nepavyks parašyti kažko įdomaus, tai mes padarysime kokią abstrakčią nesąmonę. O tai daryti mums labai patinka“, – apie socialinį-edukacinį projektą „Aktualai“ pasakojo režisierius A.Ramanauskas.

Kelių minučių trukmės siužetuose žiūrovai pamatys ir naujų personažų, ir jau matytus humoro portale CTV.

Pavyzdžiui, portalo lrytas.lt žiūrovai jau susipažino su viena naujų personažų pora – HipHopčikais.

HipHopčikai

„Tai yra buvę CTV Litofcai. Mes su Justu nusprendėme, kad tie personažai buvo pernelyg vilnietiški. Todėl nustūmėme juos į hiphopo pasaulį. Ir tada jie pasidarė dar baisesni“, – apie strateginius sprendimus pasakojo A.Ramanauskas.

Dar viena nauja personažų pora – Trupintojėliai.

„Tai bus aliuzija į tas siaubingas gegužines, kuriose dumples tampo ūsuotas pabaisa. Tai vadinamosios liaudies dainos. Akylesni žiūrovai įžvelgs panašumų į „Duokim garo“ – mano supratimu, vieną amoralesnių laidų, traumuojančią žmones“, – apgailestavo laidos kūrėjas.

Trupintojeliai

Apie svarbias Lietuvos aktualijas kalbės nauji personažai Lenkai. „Aktualų“ režisierius pabrėžė, kad tai bus ne ksenofobinis demaršas, o pasišaipymas iš stereotipų.

Žiūrovai taip pat pamatys Žurnalistus, kurie naujienas pranešdavo portale CTV. A.Ramanauskas pabrėžė, kad šie žurnalistai, kaip ir visi, bus tikri idiotai.

„Dar bus dvi kalbos despotės, kurios nė velnio nesusigaudo lietuvių kalboje, o juolab – kitose“, – sakė komikas.

Bus ir tokių personažų, kurie neturės atskiro skečo, tačiau pasirodys greta kitų personažų. Pavyzdžiui, angliškai kalbantis personažas Prietaisas pasirodys siužete apie Pušaloto miestelio pavadinimo atsiradimą.

Kuo „Aktualai“ skirsis nuo CTV personažų?

„CTV buvo labai drastiška, su nenormine leksika, keiksmažodžiais. Čia, aišku, mes to nedarysime. Tai yra ir gerai, ir blogai. Blogai, nes tai nėra natūralu, juk žmonės keikiasi. O gerai tai, kad bus prieinama didesniam ratui auditorijos. Todėl laidą galės žiūrėti ir paaugliai“, – paaiškino A.Ramanauskas.

Autorius pripažįsta, kad socialinė kritika bus svarbi projekto ašis, tačiau skečai nebūtinai bus kažkieno parodija.

„Žmonės dažnai neįvertina to, kad mes tiesiog mėgstame kvailioti. Ir tai yra labai svarbu. Jeigu tu tiesiog kvailioji, tai nebūtinai iš kažko šaipaisi“, – sakė „Aktualų“ režisierius.

Lrytas.lt